Opieka Paliatywna w Polsce 2015

Udostępnij:
Niedoszacowanie opieki paliatywnej, niewystarczające finansowanie, mała liczba poradni, limitowane świadczenia– tak wygląda sytuacja opieki paliatywnej w Polsce. Co zrobić aby naprawić tę sytuację?
W Polsce medycyna paliatywna jest znacznie niedoszacowana, jej finansowanie jest niewystarczające, liczba poradni medycyny paliatywnej zamiast rosnąć – spada. Pomimo dostępności wielu silnych leków przeciwbólowych pacjenci nadal cierpią z powodu bólu. Wprowadzony w 2014 roku pakiet onkologiczny nie uwzględnił leczenia objawowego. Świadczenia z opieki paliatywnej pozostają wiec nadal limitowane i dla części pacjentów niedostępne.

O tych problemach, a także o najnowszych metodach terapeutycznych oraz o jakości w opiece paliatywnej będziemy rozmawiać podczas konferencji Opieka Paliatywna w Polsce 2015, na którą zapraszamy 17-18 kwietnia do Warszawy. W programie konferencji znajda się tematy dotyczące najważniejszych problemów opieki paliatywnej w Polsce, standardów organizacyjnych, kosztów i finansowania opieki paliatywnej, zagadnień prawnych oraz jakość opieki, nowości w leczeniu bólu, postępowania w wybranych objawach somatycznych oraz pielęgniarstwa w opiece paliatywnej. Omówione zostaną także interesujące przypadki kliniczne oraz tematy zgłoszone przez uczestników. Odbędzie się również dyskusja okrągłego stołu na temat: czy opieka paliatywna powinna być w pakiecie onkologicznym?

Podobnie jak w latach ubiegłych zaproszenie na spotkanie kierujemy do osób zarządzających jednostkami opieki paliatywnej, lekarzy, pielęgniarek oraz innych osób, które na co dzień stykają się
z pacjentem chorującym na postępujące choroby niepoddające się leczeniu przyczynowemu.

Zapraszamy do zgłaszania prac do dnia 28 lutego 2015 na adres: medycynapaliatywna@termedia.pl.

Więcej informacji na stronie konferencji.
 
© 2024 Termedia Sp. z o.o. All rights reserved.
Developed by Bentus.